Jesteś tutaj:

Strona główna Komputery Serwery
Wdrażanie serwerów

Zajmujemy się wdrażaniem rozwiązań informatycznych opartych o systemy Microsoft. Szybką i wydajną infrastrukturę informatyczną dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości pozwalają budować systemy Windows Server

 

Dostarczamy, instalujemy, wdrażamy, doradzamy.

 

Oferujemy pełen zakres usług, aby ułatwić Tobie w pełni wykorzystać możliwości zakupionego serwera

 • Instalacja, reinstalacja serwerowych systemów operacyjnych Windows Server 2008
 • Instalacja nienadzorowana platform serwerowych
 • Konfiguracja ról i usług

 

Windows Server

 

 • Łatwa instalacja, proste zarządzanie i użytkowanie, centralizacja danych
 • Bezpieczna infrastruktura
 • Niezawodność, dostępność, skalowalność i wydajność dla całego przedsiębiorstwa
 • Konsolidacja i najnowsza technologia zapewniają obniżenie kosztów
 • Rozbudowane narzędzia do zarządzania
 • Wirtualizacja
 • Praca zdalna

 

 
Windows Exchange Server

 

 • Łączność oraz dostęp do informacji biznesowych zawsze i wszędzie
 • Profesjonalna poczta elektroniczna
 • Firmowa książka adresowa i zarządzanie kontaktami
 • Wspólne dokumenty
 • Kalendarz firmowy
 • Zarządzanie zadaniami

 
Jak wybrać serwer?

Wprowadzenie

 

Serwer do małej firmy zasadniczo nie różni się od zwykłego peceta - to również komputer z procesorem, pamięcią, procesorem i zasilaczem. Różnica tkwi jednak w szczegółach i specyficznych zadaniach jakie wykonuje serwer. Zwykle wyposażony jest w jeden lub kilka wielordzeniowych procesorów, szybką pamięć RAM i zestaw dysków twardych. Wszystkie elementy przygotowane są z myślą o niezawodności i dużej wydajności, a od niedawna również o oszczędności energii.

Wybór konkretnego serwera powinien zależeć od jego funkcji. Inne urządzenia sprawdzą się przy obsłudze bazy danych, a inne do wykonywania kopii zapasowych. We wszystkich przypadkach trzeba jednak pamiętać o najważniejszym - serwer musi niezawodnie chronić firmowe dane przez 24 godziny na dobę. To właśnie za tę niezawodność płaci się kilka razy więcej niż za zwykłego peceta.

 
PodzespołyWielordzeniowe procesory pokazują pełnię swoich możliwości dopiero w zastosowaniach serwerowych. Dwu- lub czterordzeniowa jednostka pozwala obsłużyć wielu użytkowników jednocześnie. Często wybierane są układy z rodziny Intel Xeon, wyposażone w dużą pamięć cache, która pozwala na wygodną pracę wielozadaniową, umożliwiające pracę w konfiguracji wieloprocesorowej. Płyty główne serwerów zwykle wyposażone są w miejsce na więcej niż jeden procesor. Dzięki temu można dołożyć kolejny jeśli zabraknie mocy. Kilka jednostek przydaje się zwłaszcza jeśli na jednej maszynie uruchomionych jest kilka systemów operacyjnych jednocześnie.

Jedną z najbardziej wrażliwych części serwera jest dysk twardy. Standardem staje się korzystanie z macierzy RAID, które zwiększają odporność na awarię. Macierz to połączone dyski, kontrolery i pamięć, które przechowują wiele kopii danych i w razie awarii jednego lub wielu urządzeń (w zależności od typu macierzy) nie dopuszczą do utraty danych.

W macierzach stosuje się tanie i pojemne dyski SATA oraz SSD, oferujące szybki czas dostępu do danych, ale stosunkowo mało pojemne i drogie. Całkowicie odchodzi się od dysków ATA i SCSI. Zastąpiła je technologia SAS (Serial Attached SCSI), zwłaszcza w serwerach utrzymujących bazy danych. Sam RAID realizowany jest sprzętowo lub programowo. Kontrolery sprzętowe pozwalają odciążyć procesor, a dla systemów operacyjnych macierz jest całkowicie przezroczysta i widziana jest jako jeden dysk.

Niestety brakuje standardu zapisu danych, więc w przypadku uszkodzenia kontrolera odzyskanie danych może być trudne. Rozwiązanie programowe obciążają procesor i często wymagają zastosowania oddzielnego dysku do startu systemu oraz dedykowanego oprogramowania, ale pozwalają łączyć dyski różnego typu w jednej macierzy.

 
Obudowa i zasilanie


Dyski, płyta główna z procesorami, zasilacz UPS i pozostałe urządzenia zajmują sporo miejsca. Można je umieścić w obudowie typu tower, ale większej niż typowy komputer biurkowy. Zajmuje mało miejsca i posiada własne chłodzenie. W kilkuosobowej firmie taki serwer powinien wystarczyć.

Alternatywne rozwiązanie to obudowa typu rack. Ma ona szerokość 19 cali i najczęściej 4,5 lub 9 cm wysokości. Montuje się ją specjalnej szafie. W tym samym standardzie produkowane są UPS-y, switche, routery i inne urządzenia.


Serwery działają z reguły przez wiele tygodni bez przerwy. Wiąże się to z koniecznością zapewnienia odpowiedniego źródła zasilania. Jeśli nie masz dostępu do profesjonalnej serwerowni, to podstawową ochronę zapewni UPS. Jest to urządzenie, które magazynuje energię elektryczną i w razie problemów z zasilaniem sieciowym potrafi utrzymać przy życiu najważniejsze urządzenia. Pozwala to na nieprzerwaną pracę serwera (lub innych urządzeń) przez okres od kilku minut do kilku godzin. Czas zależy od pojemności akumulatora wbudowanego w UPS i jego obciążenia. UPS może również zasygnalizować serwerowi problemy z zasilaniem i zmusić go do zapisania stanu otwartych aplikacji i bezpiecznego wyłączenia.

Inną cechą serwerów umożliwiającą długa, nieprzerwaną pracę jest możliwość skorzystania z kontrolerów dysków pozwalających na ich odłączanie "na gorąco" (hot swap). Dzięki temu wymienisz uszkodzony napęd bez przerywania pracy systemu.

 

Pomieszczenie w którym znajduje się serwer powinno być odpowiednio zabezpieczone. W sytuacji braku zasilania niezbędny jest UPS, a w przypadku przedłużających się awarii - agregat prądotwórczy. Oprócz tego należy zadbać o zapewnienie systemu gaśniczego i wentylacji. Wskazana jest również instalacja alarmu i monitoringu.

 
BackupRAID zmniejsza ryzyko związane z awarią sprzętu, ale nie chroni przed przypadkowym usunięciem danych, atakiem wirusa czy awarią systemu operacyjnego. Aby zapobiec utracie danych należy zastosować serwer kopii zapasowych. W wariancie ekonomicznym tę rolę pełnią zyskujące coraz większą popularność serwery NAS. Są to niewielkie urządzenia przypominające dyski zewnętrzne. Ich główną cechą jest możliwość łatwego podłączenia do sieci lokalnej i wykonywania kopii zapasowych z wielu komputerów, nawet jeśli pracują pod różnymi systemami.

Ceny serwerów NAS zależą głównie od wykorzystanych dysków i zaczynają się od kilkuset złotych (dochodzi do tego cena nośników). Warto wybrać model, który posiada możliwość dołączenia kolejnych dysków lub ich wymiany, np. na działające w technologii SSD.

 
 

 
 

    Myślisz o zakupie serwera? Napisz do nas!

 Bezpłatnie doradzimy i i pomożemy wybrać optymalne rozwiązanieZapytanie

 

 

 

    Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz do nas!

 Bezpłatnie doradzimy i i pomożemy wybrać optymalne rozwiązanieZapytanie

 

Nasi Klienci:

GH Panorama
KAMABEN
Granimex
Hurtownia Drobiu Malta-Drob
NOT Poznań
LG Studio
Opakowania ozdobne

Referencje

Rekomenduję firmę ITrap jako profesjonalnego partnera w zakresie obsługi informatycznej przedsiębiorstwa. Firma ITrap przeprowadziła kompleksowy proces wdrożenia sieci oraz serwera w naszej firmie. Począwszy od analizy...

GRANIMEX - inż. Wojciech Granops

Sklepy internetowe

Zwiększ sprzedaż!

Tworzymy funkcjonalne sklepySklepy internetowe

internetowe idealnie dopasowane do Twoich potrzeb

Więcej...

 

 

Sieci LAN, WLAN i WAN

Sieci komputerowe

Zajmujemy się budową Sieci LAN, WLAN i WAN

oraz obsługą sieci

komputerowych i serwerów.

 

Więcej...

Outsourcing IT

Obsługa informatyczna firm

JM-Internet-MarketingOfertę kierujemy do małych i średnich przedsiębiorstw, którym nie opłaca się utrzymywać kadry informatycznej

Więcej...

 

Serwis komputerowy

Pogotowie PC

Szybka reakcja naSerwis komputerowy

zgłoszenie czyni z nas

prawdziwe pogotowie komputerowe.

Więcej...

colour style colour style colour style

Strony itrap.pl wykorzystują pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z serwisów itrap.pl wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej. Kliknij przycisk "Akceptuję", jeśli wyrażasz zgodę na ich używanie.