Jesteś tutaj:

Strona główna Usługi IT Wirtualizacja serwerów
Wirtualizacja serwerów


W Twojej firmie pracuje więcej niż jeden serwer? Każdy serwer jest dedykowany dla konkretnego rozwiązania? Zmień to!

 

Nie trzeba dodawać, że każdy z tych serwerów potrzebuje energię elektryczną. Pomyśl, ile mógłbyś zaoszczędzić, gdybyś zredukował liczbę fizycznych serwerów nie tracąc nic na wydajności i funkcjonalności.

 

Dzięki rozwojowi technologii i wirtualizacji możliwe jest przeniesienie kilku serwerów fizycznych do środowiska wirtualnego. Wykorzystuje się do tego jedną superszybką i wydajną maszynę.

Jak to działa?

Firma X posiada 5 serwerów. Każdy z nich zabiera cenne miejsce i zużywa sporo energii elektrycznej.Dodatkowo każdy z nich jest wykorzystywany tylko w 15% oraz wymaga obsługi i konserwacji.

 

Wirtualizacja pozwala na przeniesienie tych maszyn na jeden wydajny serwer w postaci tzw. serwerów wirtualnych. A to wszystko bez utraty ich funkcjonalności!

 

Dzięki wirtualizacji:

  • zmniejszysz zużycie energii elektrycznej
  • obniżysz koszty konserwacji, napraw i obsługi
  • zwiększysz wydajność
  • zyskasz miejsce w serwerowni

 

 

Wirtualizacja

 
Migracja serwerów fizycznych do wirtualnych


Załóżmy, że zainteresowała Cię wirtualizacja i zastanawiasz się teraz jak sprawnie przenieść istniejące serwery na jedną maszynę bez uciążliwej konfiguracji i przestojów w pracy firmy.


Migracja sprowadza się do wydzielenia na fizycznym serwerze mniejszych, wirtualnych maszyn. Każdy z tych wirtualnych serwerów ma przydzielone własne zasoby – procesor, pamięć RAM, kartę sieciową oraz własny, niezależny od pozostałych system operacyjny.

 

Następnie Tworzymy wirtualny obraz każdego z serwerów, który następnie przenosimy na wcześniej skonfigurowany serwer główny. Taki obraz uruchamia się bez konieczności czasochłonnej konfiguracji i działa jako w pełni funkcjonalny serwer wirtualny.

 

Migracja serwerów


Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie ma konieczności manualnej konfiguracji serwera wcześniej działającego jako serwer fizyczny na serwer wirtualny. Użytkownik ma pewność, że funkcjonalność serwera została w pełni zachowana na wcześniejszym poziomie.

 
 

  Masz pytanie dotyczące wirtualizacji? Napisz do nas!

 Bezpłatnie doradzimy i i pomożemy wybrać optymalne rozwiązanieZapytanie

 

Nasi Klienci:

GH Panorama
KAMABEN
Granimex
Hurtownia Drobiu Malta-Drob
NOT Poznań
LG Studio
Opakowania ozdobne

Referencje

Rekomenduję firmę ITrap jako profesjonalnego partnera w zakresie obsługi informatycznej przedsiębiorstwa. Firma ITrap przeprowadziła kompleksowy proces wdrożenia sieci oraz serwera w naszej firmie. Począwszy od analizy...

GRANIMEX - inż. Wojciech Granops
colour style colour style colour style

Strony itrap.pl wykorzystują pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z serwisów itrap.pl wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej. Kliknij przycisk "Akceptuję", jeśli wyrażasz zgodę na ich używanie.